Agi Yoga poza miastem
5.jpg

Ponieważ potrzebujecie więcej czasu dla siebie i zapytujecie mnie o opcję wyrwania się z Warszawy i przeniesienia na łono natury wychodzę z oferta jogi poza miastem a nawet poza granicą naszego kraju.

Z pomocą firmy profesjonalnie zajmującej się organizacją wyjazdów, eventów została stworzona oferta Agi Yoga na wyjeździe.

Jeśli jesteście zainteresowani aktywnym wypoczynkiem ze mna wiecie, gdzie mnie szukać ;)

Wprowadzenie do świata jogi zacznie się już w Warszawie.

Wszystkie uczestniczki wyjazdu będą miały możliwość uczestniczenia w zajęciach grupowych w Agi Yoga Studio. Tam też powoli będziecie się wdrażać w rytm i poznawać jogę.

Na miejscu w pierwszych dniach naszego pobytu skoncentrujemy się na nauce Surya Namaskar czyli „Powitania Słońca". Jest to część dynamiczna jogi która, składa się z wielu elementów, gdzie każdy z nich trzeba szczegółowo poznać.

Powitanie słońca stanowi bardzo dobre przygotowanie do głębszej, bardziej precyzyjnej i dłuższej praktyki poszczególnych asan. Rozgrzewa ciało, pogłębia i wydłuża oddech, wyrabia siłę i wytrzymałość.

Jak poradzimy sobie z fizycznym ruchem, zapamiętamy kolejność, zaczniemy dołączać oddech.

Kolejne dni poświęcimy na naukę oddechu, który jest kluczem do oczyszczenia umysłu. Jest on bardzo istotny podczas praktyki jogo. Bez oddechu Ujjayi (czyli oddechu zwycięstwa) nie ma jogi... Jest on najbardziej podstawową czynnością w naszym życiu. Niczym delikatna nić, łączy wszystko to, co dzieje się od początku, czyli pierwszego wdechu, aż do końca, a więc ostatniego wydechu. Wszystkie metody pracy z ciałem i z umysłem mniej lub bardziej świadomie opierają się na regulacji rytmu oddechu. W filozofiach Wschodu przykłada się do niego olbrzymie znaczenie – od tego, jak oddychamy, zależy jakość naszego życia. Warto zacząć oddychać chociażby dlatego gdyż prawidłowy oddech pozwala przejść ze spokojnym i niezmąconym umysłem nawet przez najtrudniejsze sytuacje życiowe. Przywraca poczucie spokoju i równowagi, relaksuje i dodaje energii. Pobudza uważność i chęć do działania.

Na kolejnych zajęciach będziemy koncentrować naszą uwagę na poszczególnych elementach jogi, czyli asanach stojących, wygięciach do przodu i do tyłu. Później asany odwrócone (świeca, stanie na głowie).

Nagrodą za dyscyplinę i ciężką prace włożona w praktykę będzie głęboki relax. W pozycji Śavasana (pozycja nieboszczyka) rozluźnimy ciało, zregeneruje, usuniemy zmęczenie i utrwalimy efekty praktyki. Podczas relaxu posłuchamy mantr, niejednokrotnie będę grała na misach tybetańskich których dżwięk wywołuje silny efekt leczniczy, zapewnia równowagę fizyczną, psychiczną, emocjonalną i duchową.

Każdy dzień praktyki będzie inny. Czasami będę kładła naciska na rozciąganie, innym razem na siłę lub oddech.

A wszystko to w najpiękniejszych zakątkach naszego kraju lub intrygujących nieznanych turystycznie miejscach na świecie.
Oprócz jogi czeka na was wiele atrakcji, doskonałe posiłki, skrupulatnie wybrane miejsca noclegowe.
Mata jak latający dywan zabierze was w podróż zwaną jogą.

Będzie mi bardzo miło być waszym przewodnikiem.

fot. Basia Sadurskado góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium