Jak wyglądają zajęcia jogi dla początkujących?
26.jpg

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia trwają 30 min. Na ekranie widzisz i słyszysz tylko Agi. Twoja kamerka i głośnik są wyłączone. Po to by nie rozpraszać siebie i innych różnymi nakładającymi się różnymi dźwiękami mamy prośbę o nie zmienianie tych ustawień w trakcie. Po zakończonych zajęciach oczywiście czekamy na wasze wiadomości na chacie aplikacji: Jak było? Jakie macie odczucia? Można ale nie jest to wymagane aby wtedy włączyć kamerkę i mikrofon i pobyć chwilę razem i podzielić się pozytywną energię ze współpraktykującymi.

Każde zajęcia wyglądają trochę inaczej. Prowadzone są w stylu Vinyasa yoga flow, a w nim dużo zależy od instruktora. Joge można pokazywać na wiele sposób, każde zajęcia to nowe przeżycie i nowa lekcja. Agi pokazuje pozycje, oddech tłumaczy i opowiada.

Na czym polega styl Styl Vinyasa?

Styl Vinyasa charakteryzują płynne przejścia pomiędzy asanami (pozycjami jogi). Świadomy oddech łączy się z płynnym ruchem. Każda sekwencja (tzw. Vinyasa flow) jest inna, co pozwala przeplatać ze sobą różnorodne ćwiczenia – od
relaksujących i odprężających, po wzmacniające ciało budujące elastyczność.

Czego potrzebujesz do ćwiczeń?

✼ Połączenia z internetem.

✼ Ściągniętej darmowej aplikacji zoom.us

✼ Przestrzeni do ćwiczeń, w której czujesz się swobodnie. Warto zapalić ćwieczki, kadzidełka, zadbać o nastrój.

✼ Maty 

✼ Czegoś do przykrycia się na koniec sesji, na savasanie: koc, bluza

Dlaczego warto zacząć on-line?

Często boimy się oceniania innych ale też własnego oceniania siebie i porównywania do innych, które uniemożliwia nam koncentrację na wykonywanych ćwiczeniach. Możliwe, że w swoim mieszkaniu, we własnej zagospodarowanej przestrzeni będzie Ci łatwiej odciąć się od tych myśli, zrelaksować się.

Zajęcia on-line są idealna dla typów osobowości, która nie lubi ćwiczyć wśród innych. Oczywiście jest to idealne rozwiązanie dla osób, które logistycznie nie mają możliwości uczestniczyć w zajęciach oraz dla tych, którym zawsze ciężko się zmobilizować i wyjść z domu.

Dlaczego warto praktykować jogę?

Każdy w jodze znajdzie coś innego. Jeden rozciąganie, drugi to, że daje mu więcej siły, inny odkryje cudowny głęboki oddech. Czwarty relaksacje, a piąty połączy wszystko z czasem, z praktyką i poczuje totalną kontrolę nad swoim ciałem i oddechem. Nie będzie uciekać z myślami w przyszłość, ani nie będzie rozpamiętywać przeszłość. Joga wycisza umysł, inaczej patrzy się na życie, wraca się do balansu.

Podsumowując joga dla początkujących to pół godziny skupiania się na własnych ruchach, pozycji oddechu i oczyszczaniu głowy z codziennych problemów. To poznawanie jogi, po którym mamy nadzieje polubisz się z jogą na dłużej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium