Kilka tematów, które poruszamy na naszej grupie
58.jpg

UMYSŁ

Dbajmy o urodę, ale nie zapominajmy o naszym umyśle. Mózg rozwija się tylko do 40. roku życia. Dlatego musimy nieustająco go stymulować, żeby nie stał w miejscu, a już tym bardziej się nie cofał. Jak to zrobić? Znajdź coś, co Cię kręci. To może być psychologia, joga, ajurweda, motoryzacja… Ważne, żeby to było dla Ciebie ciekawe. Po 40 –tce mózg nie przyswoi niczego, co go nie interesuje. Szukaj, czytaj, pogłębiaj. Dla każdej z nas to będzie coś innego, ale do każdej z nas to przyjdzie, pod warunkiem, że będziemy otwarte. Duch, umysł i ciało mają być witalne, wtedy będziemy młode, energiczne, w formie i… będzie nam się chciało chcieć:)

Myśl POZYTYWNIE. Jeśli będziesz powtarzać, że coś nie jest dla Ciebie, że w czymś źle wyglądasz, że się do czegoś nie nadajesz, tak właśnie będzie. Spróbuj powiedzieć sobie, coś dobrego, coś miłego, a szybko zauważysz, jak zmienia się Twoje życie. Czerp z chwili, ciesz się nią, nie walcz. Kiedy odpuścisz, zaczniesz słuchać siebie, kierować się intuicją, otworzysz się na to, co przynosi życie, wszystko zacznie się układać. Otaczaj się inspirującymi ludźmi, karm się dobrymi wiadomościami, dbaj o to, co wkładasz do swojego wnętrza. Masz WYBÓR. To Ty wybierasz, czym się otaczasz, co jest dla Ciebie ważne. Ty wybierasz, jak będzie wyglądało Twoje życie.

RÓWNOWAGA

Życie jest podróżą, której celem jest Samadhi – stan całkowitego szczęścia, radości i spokoju, do którego wszyscy dążymy. To pełny stan koncentracji, w którym człowiek postrzega tożsamość swojej Duszy jako Ducha. Jest to doświadczenie boskiej ekstazy, jak również percepcji nadświadomości.

Wyobraź sobie, że w tę niezwykłą drogę udajesz się… trzykołowym pojazdem. Pierwsze koło to ciało, czyli asany, które pozwalają je kształtować. Uwolnienie od napięć i bólu. Zbalansowana siła i elastyczność. Jego symbolem jest Fakir, który najlepiej potrafi swoje ciało kontrolować.

Drugim kołem jest duchowość, czyli medytacja, spoglądanie w głąb siebie, bycie tu i teraz. To koło symbolizuje Mnich.

Trzecie koło to intelekt/umysł, czyli ciągłe poszukiwanie i rozwój, których symbolem jest Jogin.

Co stanie się z wozem, jeśli jedno z tych trzech kół, nagle skręci w bok? Twój wóz straci równowagę i na pewno nie dojedziesz ani szybko, ani łatwo do celu.

Nie zaniedbuj żadnego z tych trzech obszarów. Traktuj swoje ciało, ducha i intelekt z jednakową czułością i uwagą, a życie stanie się lepsze i piękniejsze.

RÓWNOWAGA, BALANS, HARMONIA - to szczęście.

STAROŚĆ

Pamiętaj, że zawsze masz WYBÓR. Do Ciebie należy więc też decyzja, jaką będziesz miała starość. Co wybierasz? Bycie zniedołężniałą, sfrustrowaną babuleńką, stojącą w kolejce do apteki po kolejne leki ratujące jej schorowane ciało? Czy wesołą, kolorową, pełną pasji staruszką, o której czasem ktoś powie: freak, ale ona w ogóle się tym nie przejmuje, bo jest zbyt zajęta swoimi pasjami? Starość w naszej kulturze odbierana jest jako kara, tymczasem w kulturze Wschodu przemijanie to naturalna kolej rzeczy, a sama starość jest pięknym okresem w życiu człowieka. Czasem, w którym odpoczywamy, niewiele już potrzebujemy, i możemy się dzielić życiowym doświadczeniem. Ja wybieram taką starość, a Ty?

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Zakładam, że mimo upływu lat chcesz być zdrową, uśmiechniętą, życzliwą dla innych kobietą. Ale też pięknie wyglądającą. Pamiętaj, że masz WYBÓR. Wszystkie chcemy podtrzymać młodość. I nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że nie przekroczymy granicy, za którą pojawia się… śmieszność. W dbaniu o siebie nie chodzi o to, żeby 50-latka walczyła za wszelką cenę o ciało 20-latki, a potem zbierała lajki pod swoimi zdjęciami na Instagramie. To, że jesteśmy ponaciągane, nie robi z nas młodych. Nie. Uroda i młodość powinna wypływać z naszego wnętrza. Jeśli mamy je w środku, widać to po naszej cerze, stanie włosów, energii, z jaką się poruszamy… Wtedy z całego wachlarza środków, jakich dostarcza nam kosmetologia i medycyna estetyczna, wybierajmy zabiegi, które ten stan podtrzymają, które będą nam służyć. Słuchajmy swojej intuicji, ona nigdy nas nie zawodzi. Ciało jest świątynią dla naszej duszy, pojazdem, o który trzeba dbać. Ale mądrze, szukając równowagi, a nie chorobliwie trzymając się młodości. Wszystko jest dla ludzi, a medycyna – zwykła i estetyczna są po to, żebyśmy żyli dłużej, lepiej korzystali z życia, czuli się dobrze i atrakcyjnie. Nie musimy być naszymi babciami, ale nie odmładzajmy się za wszelką cenę. Doceniajmy nasz wiek i wszystko, co razem z nim przychodzi.


To tylko mała zajawka tego co się dzieje na naszej grupie, po więcej zapraszamy tutaj : Agi Jensen Design & Yoga Grupa

https://www.facebook.com/groups/AJDandYOGA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium