Kreatywność, czyli jak powstają projekty AJD
64.jpg


Praca projektantki mody wymaga nieustającej kreatywności. Kreatywności, czyli wyobraźni, przynajmniej ja tak to rozumiem. Jak wygląda mój proces twórczy? Staram się zapamiętać wszystko, co zdarzyło się w moim życiu, a co wywarło na mnie wrażenie, poruszyło mnie, zadziałało na moje zmysły. To może być kolor, wzór, przedmiot… To wspomnienia z podróży, nowe smaki, intrygujące zapachy… To w końcu spotkanie z ciekawym człowiekiem… Wszystko to łączę ze sobą i wrzucam w moje projekty. Tak powstaje mix tego, co czuję z tym, co mnie inspiruje. Widać to we wpływach Orientu w kolekcjach AJD, bo wciąż wspominam moją podróż do Indii i wszystko, co tam zobaczyłam i czego doświadczyłam.

A czy Wy jesteście kreatywne? Z pewnością tak, nawet jeśli nie wykonujecie artystycznych zawodów. Kreatywność jest potrzebna przy tworzeniu nowych przepisów kulinarnych, zapisywaniu swoich myśli, realizacji planów… Po prostu w życiu. Namawiam Was do tego, żebyście ją uruchomiły. Nie ma nic piękniejszego niż trans twórczy, w który wpadamy i przestajemy czuć upływ czasu. Mijają godziny, a nam wydaje się, że to zaledwie parę minut. Taki trans to forma medytacji, dlatego namawiam Was: trwajcie w nim jak najdłużej i korzystajcie z jego dobrodziejstw – on wycisza nasze myśli i wpływa korzystnie na cały organizm.

Cokolwiek robicie w życiu, wkładajcie w to serce i duszę. Bądźcie w tym sobą - wykorzystujcie wyobraźnię, wydeptując własną ścieżkę, a nie podążając cudzymi śladami. Wtedy powstanie coś nie tylko pięknego, ale i prawdziwego, coś, co będzie tylko Wasze!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium