Zrównoważona moda

Hej, jestem Nikola i pracuje u Agi od sierpnia. Pomagam dziewczynom z bieżącymi sprawami w show roomie dlatego jestem w stanie powiedzieć jak to tutaj wygląda od środka. Studiuje kierunek komunikacja w modzie i projektowanie marki więc jestem na bieżąco jeśli chodzi o branże Fashion. Chciałam poruszyć temat zrównoważonej mody ponieważ mam wrażenie, że pod natłokiem wydarzeń minionego roku trochę o tym zapomnieliśmy.

W dzisiejszych czasach już większość z nas ma świadomość, że przemysł modowy ma ogromny wpływ na naszą planetę. Niestety negatywny, produkcja odzieży pochłania ogromne ilości wody rocznie jest to około 1,5 tryliona litrów. Następny problem to mikro włókna plastiku, które zostają uwalniane do oceanów. Produkcja odzieży odpowiada obecnie za 10% emisji dwutlenku węgla to więcej niż loty międzynarodowe. Kolejną rzeczą o, której trzeba wspomnieć są warunki i etyka pracy a właściwie jej brak w krajach gdzie większość sieciówek produkuje nasze ubrania.

To zaledwie kilka faktów o których powinniśmy pamiętać kupują nowe rzeczy. Nie znaczy to jednak, że mamy przestać całkowicie robić zakupy ale możemy robić je świadomie. Coraz więcej marek zaczyna tworzyć w duchu slow Fashion. Zrównoważona moda charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest w tym czynnik ludzki, świadomy nieskierowany na ilość a na jakość. Marka najpierw tworzy swoje DNA, historię i na tym opiera swoją produkcję zwracając szczególną uwagę na materiały i warunki w jakich powstają ubrania.

Dokładnie tak jest w Agi Jensen Design. Szyjemy w polskiej szwalni z którą jesteśmy w stałym kontakcie. Nasze materiały są naturalne a liczba sztuk jest limitowana. Wszystko to po to, by jak najbardziej minimalizować nadmiar niewykorzystanych ubrań.

Nasze projekty szyte są głównie z wiskoz. Użyty materiał możemy poddać recyklingowi. Jak to możliwe? Stare ubrania jesteśmy bowiem w stanie rozpuścić i przerobić na całkowicie nowe tkaniny. Nosząc ubrania z wiskozy, pamiętajmy zatem, że specjaliści będą w stanie dać im drugie życie.
Także Eco bawełna i wełna są materiałami, które nie trudno u nas znaleźć czyli włókna naturalne współgrające z naszym ciałem.

Na naszej grupie co miesiąc prowadzimy akcje recyklingową. Każda z grypowiczek może oddać, zamienić się lub sprzedać ubrania AJD. Dzięki temu nadajemy drugie a czasem i trzecie życie ubraniom, które pewnie zostałyby wyrzucone.
Cieszymy, że fast-fashion, czyli szybka moda powoli ustępuje miejsca na rynku etycznym markom, które tworzą swoje produkty w sposób zrównoważony i mamy nadzieje, że rynek światowy przejdzie przemianę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium